O projekte FIT MENU

V dnešnej uponáhľanej dobe nemáme veľa času myslieť na správnu stravu. Máme tendencie riadiť sa reklamou a aktuálnymi trendmi, ktoré sa práve vo výžive často menia.

img

Ide o neustály kolotoč pokusov a omylov, dodržiavanie rôznych diét, ktorých výsledkom je tzv. jo-jo efekt. Ten vzniká po tom, čo prestaneme dodržovať prísnu diétu a vraciame sa k pôvodnej strave. Opäť prichádza k nárastu hmotnosti a veľa krát bohužiaľ v podobe tuku namiesto pôvodnej svaloviny.

Ale čo s tým? Nie je lepšie vytvoriť si pravidelný rytmus v jedle, na ktorý si zvykneme a ktorý sa stane samozrejmosťou? Odborníci na výživu – nutriční terapeuti nás môžu navigovať, aké potraviny uprednostňovať, akú zvoliť technologickú úpravu, akým spôsobom skombinovať denný jedálniček tak, aby bol vyvážený, zdravý, pomáhal nám udržať optimálnu hmotnosť a zdravie a aby sme sa po ňom cítili FIT.

To bol dôvod prečo sme sa spojili s nutričným terapeutom a pripravili sme pre našich zákazníkov projekt FIT Menu.

CIEĽ PROJEKTU

Cieľom projektu FIT Menu je dať našim zákazníkom možnosť zdravo sa stravovať i počas pracovnej doby a sprostredkovať všetkým, ktorí majú záujem, ďalšie odborné informácie a ponúknuť Vám tak maximálnu podporu v snahe o zdravú životosprávu. V spolupráci s nutričnou terapeutkou Luciou Ružičkovou sme pripravili rôzne podporné aktivity (podrobné prepočty výživových hodnôt FIT menu, možnosti rôznych kombinácií z aktuálneho jedálneho lístka, ďalšie odporúčania doplnkových jedál ...). Naučíme Vás ako výborne chutia i menej obvyklé kombinácie jedál, ako môže byť strava zdravá a pritom ešte chutná.

V rámci projektu máte možnosť bezplatne sa odmerať profesionálnym analyzátorom skladby ľudského tela. 

S MÄSOM ALEBO BEZ?

V našom koncepte je FIT Menu bezmäsité. Hlavným dôvodom je, že sme ním nahradili bezmäsité menu, ktoré bolo pomerne obľúbené a malo svojich stálych priaznivcov. Nakoľko sme nechceli týmto zákazníkom zobrať ich alternatívu, rozhodli sme sa ponechať v novom koncepte FIT menu bez mäsa. Tým nechceme tvrdiť ani inak naznačiť, že zdravá strava znamená vylúčiť zo svojho jedálnička mäso. Práve naopak. Mäso obsahuje veľmi dôležité bielkoviny a preto určite má svoje miesto i v zdravom jedálničku. Takmer vždy si môžete vybrať v našej dennej ponuke mäsovú alternatívu a skombinovať určitý druh mäsa so zeleninou, prípadne celozrnným pečivom. Naučíme Vás ako na to.

Zdravá strava

čítať viac

Odborný garant FIT MENU

čítať viac

Orientačný výpočet energetického príjmu

čítať viac

Meranie prístrojom JAWON IOI

čítať viac